Informační systémy

Zabýváme se vývojem informačních systémů na míru, založených především na online webových aplikacích. Pečlivě analyzujeme potřeby zákazníka a navrhujeme efektivní řešení, které usnadní práci či přináší úspory v lidských zdrojích.

Analýza a návrh

Při vývoji a implementaci informačních systémů využíváme projektové řízení, především agilní řízení projektu. Všechny požadavky pečlivě analyzujeme a proaktivně navrhujeme vhodná řešení. Pokud je potřeba, nebo je to vhodné, je projekt rozdělen na jednotlivé fáze. Během iterativního postupu jsou inkrementální dílčí dodávky. Očekáváme zapojení zákazníka a zpětnou vazbu tak, aby projekt naplnil všechna očekávání a potřeby zákazníka. Zákazník je průběžně informován o postupu a testování a jsou konzultovány a přizpůsobovány případné měnící se požadavky zákazníka. K zápisu návrhu systému používáme jazyk UML.

Vývoj software

Po analýze a návrhu projektu či dílčí části probíhá vlastní iterativní vývoj. Zákazník je průběžně informován a provádí akceptační testy software. Při vývoji používáme osvědčené techniky a nástroje a průběžně testujeme funkčnost. Dbáme na bezpečnost aplikace již dle návrhu.

Databáze

Informační systémy jako úložiště využívají relační databázové systémy. Při analýze a návrhu aplikace navrhujeme databázový model dat. Během vývoje a užívání aplikace analyzujeme provoz a optimalizujeme výkon a funkčnost.

Zpracování dat

Implementujeme propojování systémů, zpracování a transformaci dat z různých zdrojů.

Mobilní aplikace

Vyvíjíme také mobilní aplikace, které mohou být napojeny na informační systém jako klientská aplikace pro specifické úkoly.

Webové aplikace

Kromě robustnějších informačních systémů vyvíjíme i webové aplikace, např. webové stránky a eshopy se správou obsahu.

Content Management System (CMS)

Vyvíjíme vlastní systém pro správu obsahu MultiCMS, který slouží i jako základ webových aplikací a informačních systémů. Více informací o systému a jeho funkcionalit naleznete na www.multicms.net.

Hosting a správa serverů

Pro optimální chod aplikací nabízíme zákazníkům také vlastní webhosting na našich serverech umístěných v datovém centru v Praze. Pokud je aplikace náročnější, lze využít taktéž od nás využít serverhosting a správu serveru.